Briti lühikarvaline

Briti lühikarvalist kassitõugu tutvustati esmakordselt maailmakuulsal kassinäitusel, mis toimus 1871. aastal Londonis Kristallpalees. Temast on saanud üks inglaste armastatumaid tõukasse, kuna "britlase" välimus ja iseloom vastab igati nende ettekujutusele tõelisest dzhentelmenist.

Briti lühikarvalisel on väga ilus, tihe, just kui plüüsist karv. Ta on suurt kasvu, tugeva kehaehituse, lühikeste jämedate käppade, suure ümara pea, hästi väljaarenenud põsesarnadega ning korrapäraste, teineteisest üsna kaugelasetsevate ümarate kõrvadega kass.

"Britlased" on seltsivad, ent väga sõltumatu iseloomuga kassid, kes säilitavad inimestega suheldes alati oma väärika olemuse. Nad armastavad palju ja maitsvalt süüa ja taluvad hästi külma. Briti tõug on ideaalne kodune lemmikloom: neil on väga hea tervis ja nad ei vaja sagedat kammimist.

Briti lühikarvalisi aretatakse värvitoonides, ent kõige populaarsemad on klassikalist helesinist värvi tõukassid. Just briti helesinised astusid üles ka tol Londonis peetud kassinäitusel.

Ka Eestis kogub briti tõug kiiresti populaarsust.